Dodge sprzedał pięć nowych modeli Viper, choć te nie są w produkcji od 3 lat

Dodge Viper, Dodge Viper 2017, ostatnie Vipery, sprzedaż Viper

Wydarzyło się coś, co wydarzyć się nie powinno. Jak tu bowiem wytłumaczyć sprzedaż pięciu egzemplarzy Dodge Viper, które swoją produkcję zakończyły przed trzema laty?

Pięć wciąż nowych modeli Viper zostało sprzedanych w zeszłym roku i są na to dowody, a mianowicie dane sprzedażowe. Mowa o Viperach piątej generacji, które zakończyły wyjeżdżać z linii produkcyjnej 16 sierpnia 2017 roku.

„Teoretycznie” ostatni wyprodukowany model, żółty ACR z czarnymi paskami wyścigowymi, obecnie znajduje się w zabytkowej kolekcji FCA. Jak więc tutaj wytłumaczyć tę anomalię? Wbrew pozorom – naprawdę prosto.

Istnieje tak naprawdę wiele możliwości, pomijając rzecz jasna tą, że ktoś potajemnie produkował sobie Dodge Vipery w firmie po nocach. Te niesprzedane mogły tak naprawdę po prostu czekać… czekać, jako modele ekspozycyjne u różnych dealerów, czy nawet dalekosiężne inwestycje z nadzieją właścicieli, że ich wartość wzrosną.

Wracając jeszcze dalej w przeszłość, w pewnym kontekście Dodge sprzedał w sumie dziewiętnaście modeli Viper w 2018 roku. Więc sądząc po tych liczbach sprzedaży, wydaje się, że reszta nowych Viperów na świecie powoli zaczyna się kurczyć, ponieważ coraz więcej dealerów sprzedaje swoje zapasy.