Reklama
aplikuj.pl

Gminy zawiesiły serwery CPPC. Chętnych na dofinansowanie zakupu laptopów nie brakuje

Przeznaczenie środków na zakup sprzętu niezbędnego do edukacji dla gmin okazało się bardzo dobrym posunięciem Ministerstwa Cyfryzacji. Chętnych na skorzystanie z dodatkowych pieniędzy nie brakuje. Efektem tego było zawieszenie serwerów CPPC.

Gminy ruszyły po pieniądze

Nie ukrywam, trochę jestem zaskoczony, ale gminom mocno spodobał się pomysł Ministerstwa Cyfryzacji. Jak poinformował na łamach lokalnego portalu eLuban burmistrz dolnośląskiego Lubania, składanie wniosków o dofinansowanie jest utrudnione przez przepełnione serwery.

Zobacz też: Duże pieniądze na laptopy i Internet dla szkół i nauczycieli

Gmina dostała limit 70 tys. złotych, co chce przeznaczyć na zakup 19 laptopów i 70 routerów. Dodatkowo Lubań dofinansuje zakup jeszcze 11 laptopów z własnej kieszeni, co pochłonie dodatkowe 30 tys. złotych.

Burmistrz poinformował też, że na sprzęt trzeba będzie sporo poczekać. Ze względu na braki w magazynach dostawy są planowane dopiero na końcówkę kwietnia.

Nic dziwnego, że serwery nie wytrzymały

W ciągu pierwszego dnia działania programu gminy złożyły łącznie 134 wnioski. W trakcie przygotowania jest było 772. Łącznie w ciągu pierwszego dnia o dofinansowanie ubiegało się 1208 gmin i powiatów. Program działa sprawnie i pierwsze decyzje zostały już wydane.

W sumie do przekazania jest 186 mln złotych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News