WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Domniemana specyfikacja procesorów Ryzen 3000

Wprawdzie nie mogę zapewnić Was, że poniższa specyfikacja procesorów Ryzen 3000 jest oficjalna i nie zmieni się przed debiutem na targach CES 2019, ale ten przeciek prezentuje się na tyle przyzwoicie, że trudno w niego nie uwierzyć. 

Zaserwował nam go niejaki AdoredTV, czyli jeden z YouTuberów, który podobno otrzymał te informacje (tradycyjnie) od tajemniczego źródła. To zdaje się jednak potwierdzać szczegóły na temat architektury Zen 2, którą AMD przedstawiło masom przed miesiącem. Mam tutaj na myśli głównie podwojenie ilości rdzeni fizycznych na blokach CCX, które składają się na sam układ. Wtedy już mogliśmy spodziewać się aż 16-rdzeniowych procesorów Ryzen, ale teraz zostało to poniekąd potwierdzone. W poniższej tabelce traficie zarówno na zwyczajne desktopowe procesory, jak i APU, których nie mogło tutaj zabraknąć:

Chyba nie spodziewaliście się aż takiego skoku w specyfikacji, co nie? Ja, szczerze mówiąc, również i patrząc na tak wysokie zegary oraz ogromne ilości rdzeni nawet w podstawowym segmencie o tak niskiej cenie trudno mi w to uwierzyć. Może to dlatego, że Zen 2 ma być swojego rodzaju fenomenem, napędzonym dodatkowo przejściem na 7nm proces technologiczny? Wystarczy tylko rzucić okiem na topowego Ryzen 9 3850X, który w porównaniu do obecnego „króla Ryzenów” zapewni ponad dwukrotnie wyższą wydajność. Jeśli chodzi o same układy APU, to znane dotąd GPU Vega zastąpi Navi 12 z 20 blokami CU.

No cóż, na premierę procesorów Ryzen 3000 czekam teraz, jak na zbliżające się święta.

Czytaj też: Architektura Zen 2 została oficjalnie zaprezentowana

Źródło: Wccftech