WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Z Drone for Handy dorobicie dronowi bioniczne dłonie

Z Drone for Handy dorobicie dronowi bioniczne dłonie

Czy są jeszcze sposoby na rozwinięcie funkcjonalności dronów? Mogłoby się wydawać, że ich bojowe, rekreacyjne i filmowe zastosowanie jest kresem, ale dlaczego by nie zamontować na nim bionicznych dłoni? Tym właśnie zajęła się firma Youbionics w swoim projekcie Drone for Handy.  

Czytaj też: Quantum Scorpion i Vector, czyli dron 2w1 dla wojska

Youbionics to dziwna mała firma, prowadzona przez faceta o imieniu Federico Ciccarese, który sprzedaje pliki STL potrzebne do trójwymiarowego drukowania części niestandardowych do budowy bionicznych rąk. Jeśli się postarasz i poświęcisz sporo czasu, to z zestawem 11 serwosilników SG90 lub Arduino Nano zapewnisz sobie w pełni sprawne elastyczne ręki bioniczne, które następnie można podpiąć do drona.

Plany „Drone for Handy” w formie plików STL do drukarek są dostępne za darmo po podaniu e-maila na tej stronie (sugeruje więc nie podawać swojego głównego). Jedna z części przewiduje plastikową ramkę na drona do samego zamontowania dwóch dłoni bionicznych, które mogą chwytać, podnosić i manipulować przedmiotami. Osobiście ciekawi mnie wpływ tego czegoś na żywotność baterii, ale sam twórca twierdzi, że taki wynalazek jest bardzo praktyczny i np. może posłużyć Wam na wiele sposobów. Jakich? Jeśli macie pomysł, to dawajcie znać w komentarzach.

Czytaj też: Bojowe chińskie drony CH-4B nie sprawdzają się najlepiej w Jordanii

Źródło: New Atlas