WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Dostał bana na turnieju Hearthstone przez spytanie admina o poradę

Gracze śledzący e-sportową scenę Hearthstone z pewnością zaskoczyło usunięcie profesjonalisty Jasona Apxvoid Coena z zimowych Playoffów HTC w Ameryce. Choć powodem takiej decyzji organizatorów było oszustwo, to sprawa jest ciekawsza, niż na to wygląda. 

Wszystko sprowadza się bowiem do omyłkowo wysłanej wiadomości, której kulisy Apxvoid zdradził na swoim Twitterze. Początek incydentu sięga szwajcarskiej edycji turnieju, w której to nasz bohater miał zagrać dodatkowy mecz poniekąd w ramach atrakcji. W oczekiwaniu na swoją kolej wklepał w okienku chatu z administratorem “Czy mam grać pod ciężkie zmęczenie w rozgrywce z Wojownikiem” (zmęczenie to jedna z mechanik w Hearthstone, przez którą gracz otrzymuje obrażenia po wyczerpaniu się jego talii).

Nie wysłał jednak tego do samego admina, ponieważ chciał po prostu rozluźnić atmosferę przed ważnym meczem z siedzącym obok przyjacielem. A tak się składa, że to pytanie nie dotyczyło akurat rozgrywanego meczu, więc gdyby Apxvoid po prostu zapytał siedzącego obok partnera, to cała sytuacja nie miałaby miejsca.

Dlaczego? Ponieważ po pierwszym mecz zamiast wysłać do administratora wybór swojej następnej klasy, wysłał wspomnianą wcześniej wiadomość. Tym samym złamał zasady, które mówią jasno, że jakiekolwiek zasięganie pomocy podczas turnieju jest niedozwolone. Poszkodowany na własne życzenie nie chowa jednak urazy do organizatorów:

Nie starałem się zdobyć przewagi nad konkurencją. To pytanie nie miało związku z żadną grą, ponieważ zostało wpisane na ekranie wyboru talii. Ale chociaż nie zdawałem sobie sprawy z tego, co robię w tym czasie, nadal złamałem zasady, więc akceptuję dyskwalifikację. 

Czytaj też: Kobiece drużyny Counter-Strike: Global Offensive zagrają podczas IEM

Źródło: PCGamer