Reklama
aplikuj.pl

Oto nowy dron DJI Mini 3 Pro. Mały, lekki, ale oferujący wiele

Oto nowy dron DJI Mini 3 Pro. Mały, lekki, ale oferujący wiele

Właśnie zadebiutował kolejny mini dron – DJI Mini 3 Pro, który na rynek wejdzie w dwóch wariantach. Możliwości tego urządzenia i różnice pomiędzy wersjami, a przede wszystkim również ceny, poznacie poniżej.

Skoro już wspomnieliśmy o dwóch wariantach, to od razu rozwiniemy tę kwestię. Droższy DJI Mini 3 Pro + DJI RC w cenie 5099 zł to wersja z ulepszonym kontrolerem z wbudowanym ekranem, który do działania nie potrzebuje podłączenia do smartfona. DJI Mini 3 Pro za 4099 zł tego nie oferuje. Jeśli chodzi o specyfikację, ta w obu przypadkach jest taka sama.

Dron wyposażono w wbudowany aparat o rozdzielczości 48 Mpix, więc zdjęcia powinny być przyzwoitej jakości. Jeśli chodzi o nagrywanie wideo, mamy tutaj możliwość nagrywania w 4K przy 60 FPS i w 1080p przy 120 FPS. Trzyosiowy gimbal w DJI Mini 3 Pro może obracać się w pionie, by tworzyć treści idealne do wrzucenia np. na TikToka.

W porównaniu z modelem DJI Mini 2 sporym ulepszeniem jest unikanie przeszkód, dzięki czujnikom z przodu, z tyłu, a także z dołu. Dzięki temu DJI Mini 3 Pro obsługuje autonomiczny tryb lotów, takich jak: Spotlight 2.0, Point of Interest 3.0, Active Track 4.0 (inteligentne śledzenie różnych obiektów) i MasterShots.  Wydłużono też czas lotu z 31 minut (w Mini 2) do 34 minut.Nie jest to może jakaś wielka zmiana, ale zawsze to dodatkowe minut. Zasięg przesyłu obrazu wynosi 12 km. Dron waży 249 g.