Reklama
aplikuj.pl

Dron pobił rekord Guinnessa. Chodziło o jak najdłuższy lot

rekord guinnessa

Firma Skyfront twierdzi, że jej dron, zwany Perimeter 8, pobił dotychczasowy rekord, utrzymując się w powietrzu przez 13 godzin, 3 minuty i 57 sekund. Urządzenie pokonało w tym czasie 330 kilometrów.

Wymiary tego modelu to 2m na 1,9 m, a całość jest napędzana hybrydowym, benzynowo-elektrycznym układem napędowym. W podstawowej wersji Perimeter 8 jest w stanie utrzymać się w powietrzu przez ponad pięć godzin i przelecieć w tym czasie ok. 180 kilometrów.

Czytaj też: To nagranie dronem z kręgielni podbija sieć. Doceniły je nazwiska Hollywood

Rekordowy egzemplarz został jednak wyposażony w dodatkowy zbiornik paliwa, co umożliwiło ponad 2-krotnie wydłużenie czasu lotu. Dzięki temu Skyfront pobiła rekord Guinnessa należący do południowokoreańskiej firmy Metavista Inc, której latający pojazd zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi zaliczył nieustanny lot trwający przez 12 godzin, 7 minut i 5 sekund.

Dron od Skyfront pobił dotychczasowy rekord długości lotu niemal o godzinę

Wcześniejsze rekordowe wyczyny były znacznie mniej imponujące. Na przykład rezultat ustawiony przed lotem urządzenia od Metavista Inc trwał „zaledwie” 2 godziny, 6 minuty i 7 sekund. Pokazuje to, jak bardzo rozwinął się cały sektor.