Reklama
aplikuj.pl

Niemieckie drony dostawcze Wingcopter 198 zaleją Afrykę. Plan obejmuje produkcję aż 12000

Niemieckie drony dostawcze Wingcopter 198 zaleją Afrykę, Wingcopter 198

Afryka rośnie na bardzo, ale to bardzo ciekawe państwo, gdzie dostęp do nowoczesnych technologii (smartfonów, płatności cyfrowych) jest dosyć powszechny, a warunki życia… no cóż, do idealnych nie należą. Kolejnym przykładem sięgania po nowoczesne technologie będzie postawienie na drony dostawcze Wingcopter 198.

Drony dostawcze Wingcopter 198 powstaną w niesamowitej liczbie 12000 egzemplarzy i zaczną realizować zlecenia w Afryce

Niemiecka firma Wingcopter podpisała umowę, która zapowiada się na największe komercyjne wdrożenie dronów do jakiegokolwiek sektora, jakie kiedykolwiek miało miejsce. Na jego mocy w ciągu najbliższych pięciu lat w całej Afryce wprowadzi 12000 dronów dalekiego zasięgu z potrójnym systemem zrzutu o nazwie Wingcopter 198.

Wspólnie z firmą Wingcopter pragniemy przyspieszyć rozwój i integrację gospodarczą Afryki, umożliwiając tworzenie sieci dostaw za pomocą dronów na całym kontynencie. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu biznesowemu na miejscu i najlepszej w swojej klasie technologii dronów firmy Wingcopter, sieci te oferują realną szansę na napędzenie rozwoju gospodarczego i poprawę warunków życia milionów ludzi

– mówi Alexander Asiedu, założyciel Continental Drones, w komunikacie prasowym. „

Czytaj też: Malediwy mogą zniknąć z mapy, ale pływające miasta na to nie pozwolą

To ciekawe sprzęty o rozpiętości skrzydeł rzędu 198 cm, które mogą unieść do 6 kg ładunku za sprawą swoich ośmiu śmigieł zamontowanych na ramionach wychodzących do przodu i do tyłu ze skrzydeł. W chwili startu zaangażowane są wszystkie śmigła, a w locie poziomym tylko dwa przednie wewnętrzne (po stosownym przechyleniu). Prędkość? 144 km/h. Zasięg maksymalny? 110 kilometrów. Takie możliwości sprawią, że ta flota dronów będzie mogła transportować towary, leki, próbki laboratoryjne i szczepionki do odległych miejsc szybko i bez emisji spalin.