Reklama
aplikuj.pl

Drony na służbie Royal Mail. Nawet 200 z nich zacznie dostarczać przesyłki na wyspach Wielkiej Brytanii

Drony na służbie Royal Mail, Royal Mail,

Brytyjska firma pocztowa Royal Mail po zbadaniu możliwości dronów przedstawiła swoją wizję stworzenia 50 tras dostaw uwzględniających wykorzystanie tych bezzałogowych systemów powietrznych w ciągu najbliższych kilku lat. Na podstawie tego projektu w przyszłości może rozszerzyć tę usługę na teren całej Wielkiej Brytanii.

Drony rozwiążą problem skomplikowanego procesu dostaw na wyspach Wielkiej Brytanii

Royal Mail współpracuje z firmą Windracers, która zajmuje się logistyką właśnie z wykorzystaniem dronów. W ramach tej współpracy firmy przeprowadziły cztery oddzielne próby w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Polegały one na lotach dwusilnikowych dronów zdolnych do przenoszenia do 100 kg w różnych odległych lokalizacjach.

Po tych udanych ćwiczeniach Royal Mail ogłosiła plany stworzenia 50 stałych tras dostaw za pomocą dronów, aby zwiększyć niezawodność dostaw poczty na wyspy. Obecne metody obejmują promy, samoloty i pojazdy lądowe. Firma ma nadzieję, że drony zwiększą szybkość i efektywność jej działań oraz wraz z elektrycznymi furgonetkami, obniżą emisję dwutlenku węgla.

Czytaj też: Specyfikacja GTX 1630 od NVIDIA wyciekła. Firma szykuje budżetową kartę graficzną

W tym momencie usługa musi jeszcze zostać zatwierdzona przez brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego, ale wszystko idzie zgodnie z planem. Na początku projektu nawet 200 dronów będzie obsługiwać dostawy na Wyspy Scilly, Szetlandy, Orkady i archipelag Hebrydów.