Coraz więcej plot i informacji dostajemy o nowych systemach dostarczania paczek za pomocą dronów. Okazuje się, że przodować w tej dziedzinie może zacząć Kanada. Urządz transportowy w tym kraju zatwierdził pierwsze drony testowe w miejscowości Foremost.

Docelowo rząd chce, aby takie dostarczanie zostało uruchomione do końca 2017 roku. Na terenie 2401 km^2 drony mają udowodnić, że jest to możliwe i jest znacznie wygodniejsze niż standardowe sposoby dostarczania paczek. Testy powinny zacząć się w pierwszym kwartale tego roku. Całość została nazwana Drone Delivery Canada (DDC). W szczególności ma to pomóc w obsłudze północnych części kraju, gdzie drogi są nieliczne a poszczególne miejscowości daleko od siebie oddalone.

Co ciekawe system przewiduje dostarczanie nie tylko standardowych paczek ale także materiałów medycznych, które nie mogą czekać na załadowanie i dojazd ciężarówki. To może pomóc nie tylko na szybszą obsługę klientów ale także może uratować życia czy znacznie zwiększyć jakość życia mieszkańców tamtych terenów. Mają oni bowiem często problemy z żywnością z powodu rzadkich dostaw.

Źródło: https://www.engadget.com/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!