Reklama
aplikuj.pl

Drzewo Drzew, czyli wyjątkowa rzeźba będąca domem dla 350 sadzonek

Drzewo Drzew, Tree of Trees

Oficjalnie Tree of Trees, a w tłumaczeniu Drzewo Drzew – trudno podważyć sens tej nazwy najnowszego dzieła firmy Heatherwick Studio. Dlaczego? O tym poniżej.

Powstała wyjątkowa rzeźba Drzewo Drzew, której sadzonki finalnie trafią do ziemi

Wspomniana firma stworzyła wielką rzeźbę przypominającą drzewo, która jest pokryta drzewami. Wszystko to z okazji obchodów Platynowego Jubileuszu Królowej. Rzeźba Drzewo Drzew mierzy 21 metrów wysokości i znalazła się przed Pałacem Buckingham. Buduje ją rzeźbiona rama wykonana z drewna pozyskiwanego w sposób przyjazny środowisku, szereg stalowych (ukrytych) wsporników z recyklingu oraz aluminiowe donice.

Ta rzeźba działa jak latarnia morska, wysyłając proste, odwieczne przesłanie, że drzewa są superbohaterami naszych miast i mają o wiele większe znaczenie dla naszego życia, niż nam się wydaje. Rzeźba została wykonana przez zespół spawaczy, arborystów, projektantów i fabrykantów z całego kraju, a każdy z nas ma swój udział w tej ogromnej kampanii społecznej, która dosłownie zmienia krajobraz i z dumą oddaje cześć Królowej

– powiedział szef studia Thomas Heatherwick.

Czytaj też: Okazalsza żywotność i szybsze ładowanie – oto jak naukowcy ulepszyli akumulatory półprzewodnikowe

W tych właśnie donicach (ułożonych w określonym stylu nie bez przyczyny), znalazło się łącznie 350 sadzonek drzew. Nie bez powodu jest to zresztą część większej inicjatywy sadzenia drzew, bo organizacji non-profit Zielony Baldachim Królowej. W jej ramach od października 2021 roku do marca 2022 roku w Wielkiej Brytanii zasadzono ponad milion nowych drzew. Te sadzonki również trafią do ziemi po zdemontowaniu instalacji.