WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Ducati ujawniło wyjątkowego 25th Anniversario 916

O przeszłości zapominać się nie powinno, co doskonale wiedzą praktycznie wszyscy producenci samochodów oraz motocykli, którzy przy każdej ważnej rocznicy decydują się na świętowanie jej z przytupem. Ducati na przykład postanowiło zaprojektować i skonstruować wyjątkową serię motocykli 25th Anniversario 916, bo tak się składa, że dwadzieścia pięć lat temu Ducati zaczęło budować swój kultowy model 916. 

Czytaj też: Supermotocykl FS 450 Husqvarny doczekał się ulepszenia

To tak naprawdę specjalna edycja superbike Panigale V4, która przełoży się na produkcje dokładnie 500 egzemplarzy. Każdy z nich będzie mógł pochwalić się mocą 226 koni mechanicznych i niepowtarzalnym, agresywnym wyglądem, który wręcz wkomponował się już przez lata do masy torów wyścigowych.

25th Anniversario 916 dostało oczywiście odmieniony wygląd i nic dziwnego. Przód zapożycza od Ducati Corse, nadwozie maluje w czerwień z plamami bieli, a całość dopina logiem Shella, tłumik wymienił na ten od Akrapovic, koła również i to na magnezowe Marsechini, ale to nawet nie koniec zmian. Te nie obeszły wyświetlacza, błotników (teraz są wykonane z tworzywa węglowego), jak zresztą osłona wahacza, czy sprzęgła. Całość dopina plakietka z numerem jednego z 500 egzemplarzy. Słodko.

Słodko-gorzka jest z kolei sama cena, bo egzemplarze 25th Anniversario 916 trafią do salonów w październiku i w europie będą kosztować 41900 euro.

Czytaj też: Usługa współdzielonych skuterów Gogoro w kolejnym mieście

Źródło: New Atlas