Reklama
aplikuj.pl

Nieznany duży SUV Audi wyszpiegowany. Czy to Q9?

duży SUV Audi, Audi Q9, SUV Q9

W testach dostrzeżono zupełnie nowy samochód niemieckiego producenta w pobliżu szwedzkiego ośrodka testowego Grupy VW. To na ten moment nieznany duży SUV Audi.

Duży SUV Audi na szpiegowskich zdjęciach

Chociaż mamy tylko domysły, to rozmiar tego SUVa sugeruje, że może to być pojawiające się od 2013 roku wśród informacji i plotek Audi Q9. To na zdjęciach pokazuje nam dużą, szeroką osłonę chłodnicy, otoczoną szeregiem trudnych do oceni świateł i poziomych wlotów pod wielką maską. Finalnie przednia konsola tego modelu sprawia wręcz agresywne wrażenie.

Kiedyś krążyły pogłoski, że Audi zamierza nadać Q9 wygląd przypominający coupe, ale ten SUV widoczny na zdjęciach ma znacznie bardziej tradycyjny kształt, co podkreśla jego pojemność i przestrzeń w kabinie. W rzeczywistości powyższe zdjęcia są pierwszymi, niezbyt dokładnymi dowodami na to, że Q9 rzeczywiście powstaje.

Jeśli zagłębimy się dalej w spekulacje (via Motor1), dowiemy się, że pod maską tego SUVa może znaleźć się 600-konny silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem o pojemności 4-litra z dodatkami silników elektrycznych. Styl kamuflażu z kolei sugeruje, że Audi Q9, o ile powstanie, trafi na rynek chiński.