Reklama
aplikuj.pl

Dobry den Henry-san! Dwa nowe języki w Kingdom Come Deliverance

kingdom come deliverance

Kingdom Come Deliverance otrzymało dwie nowe wersje językowe, które nie ograniczają się tylko do napisów! W tytule dostępny jest teraz oryginalny czeski i japoński!

Historia Kingdom Come Deliverance

Czechy – położone w sercu Europy, ziemie bogate w kulturę, srebro i wznoszące się wszędzie zamki. Śmierć ukochanego władcy, cesarza Karola IV., pogrążyła królestwo w ciemności: wojna, korupcja i niezgoda rujnują klejnot cesarstwa.

Najstarszy syn Karola, Wacław, dziedziczy koronę. W przeciwieństwie do swego ojca, to naiwny, rozwiązły i mało ambitny monarcha. Jego przyrodni brat, król Węgier, Zygmunt, wyczuwa te słabości. Pozorując dobrą wolę, Zygmunt udaje się do Czech i uprowadza Wacława. Gdy tron zostaje pusty, Zygmunt plądruje czeskie ziemie i przywłaszcza sobie majątki.

Czytaj też: Chcecie winyl z muzyką z Hogwarts Legacy? Za późno

W samym środku tego chaosu znajdujesz się Ty – Henryk, syn kowala. Twoje spokojne życie rozpada się na kawałki, gdy najazd wojsk, najętych przez samego króla Zygmunta, pali doszczętnie Twoją wioskę. Szczęście w nieszczęściu, jesteś jednym z niewielu ocalałych z tej masakry.

Bez domu, rodziny czy przyszłości, kończysz na służbie u pana Radzika Kobyły, który przeciwstawia się wtargnięciu wojsk Zygmunta do Czech. Los wciąga Cię w ten krwawy spór i wpuszcza w środek zaciekłej wojny, w której pomagasz walczyć o przyszłe losy Korony Czeskiej.

Kingdom Come Deliverance skończyło w tym roku pięć lat na rynku, a od tego czasu produkcja otrzymała sporo dodatkowej, fabularnej zawartości.

Zachęta do grania na konsolach w Kingdom Come Deliverance?

Choć tytuł jest wspaniały pod względem tego, jak rozbudowaną jest produkcją, a poniższe cechy gry wymieniane przez twórców są jak najbardziej prawdziwe, to jednak wciąż coś powstrzymuje mnie przed powrotem do gry.

  • Wielki realistyczny otwarty świat: Majestatyczne zamki, rozległa przyroda, wszystkie wykonane w zapierającej dech grafice wyższej klasy.
  • Nieliniowa fabuła: Rozwiąż zadania różnymi sposobami, a potem zmierz się z konsekwencjami swych wyborów.
  • Wymagające walki: Z dystansu, z ukrycia czy w formie pojedynku. Wybierz swoją broń i wypróbuj tuziny unikalnych kombinacji w walce, które są tak fascynujące, jak bezlitosne.
  • Rozwój postaci: Doskonal swoje umiejętności, zdobywaj nowe perki czy wykuwaj i ulepszaj swój ekwipunek.
  • Dynamiczny świat: Twoje czyny wpływają na reakcje ludzi wokół ciebie. Walcz, kradnij, uwódź, zastraszaj, perswaduj czy przekupuj. Wszystko zależy od Ciebie.
  • Poprawność historyczna: Poznaj historyczne postacie i doświadcz autentycznego wyglądu I atmosfery średniowiecznych Czech.

Czytaj też: Grą stycznia w PlayStation Store jest prawie 10-letni tytuł

Moja przygoda w Kingdom Come Deliverance została zrujnowana przez to, jak gra działała (a raczej, nie działała) na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Dziś ta wersja działa już lepiej w wstecznej kompatybilności na PlayStation 5 i Xbox Series, ale wciąż jesteśmy ograniczeni do 30 klatek na sekundę. Szkoda, że twórcy do dziś nie wydali aktualizacji, która poprawiałaby te osiągi. Skłamałbym jednak, gdybym nie powiedział, że korci mnie pobranie gry ze względu na nowe wersje językowe, dodane wczoraj do gry.

Deweloperzy z Warhorse Studios chwalą się wprowadzeniem do tytułu języka japońskiego oraz czeskiego! Tym samym Kingdom Come Deliverance jest w końcu dostępne w swojej oryginalnej wersji językowej i jako fan przechodzenia gier w języku, w którym rozgrywa się akcja – czuję się niezwykle kuszony prawdziwie czeską przygodą!