WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Dwa razy wydajniejszy Snapdragon 670 wyposaży smartfony z średniej półki w SI

Firma Qualcomm zapowiedziała właśnie nowy procesor Snapdragon 670. Czip ten pod wieloma względami może zrewolucjonizować rynek smartfonów ze średniej półki.

Snapdragon 670 będzie posiadał osiem rdzeni Kyro 360, z czego sześć będzie pracowało z taktowaniem 1,7 GHz a dwa z 2,0 GHz. Wydajność procesora zostanie polepszona dzięki SI, które będzie wspomagało odblokowywanie smartfona twarzą czy wykonywanie zdjęć. Producent zapewnia, że jego wydajność jest dwa razy większa od modelu 660. Nowy czip będzie posiadał także grafikę Adreno 615 aczkolwiek na ten temat jeszcze niewiele wiadomo. Kolejna aktualizacja dotyczy obsługi QuickCHarge 4+, które umożliwia naładowanie baterii od 0 do 50% w 15 minut. Także poprawi się wydajność i zużycie baterii co ma zapewniać do 30% dłuższy czas pracy niż w przypadku Snapdragona 660.

Nie ogłoszono jeszcze żadnych smartfonów, które będą posiadały nowy czip ale powinniśmy je zobaczyć na rynku jeszcze przed końcem 2018 roku. Snapdragon 670 zapowiada się niezwykle interesująco – byle by tylko producenci nie skopali tego wygórowanymi cenami.

Źródło: https://www.phonearena.com/

Unia Europejska chce wymusić na producentach jeden typ ładowarek