Reklama

Nowości MSI. Firma szykuje dysk Spantium i płyty główne MEG Z590 Unify

dysk Spantiumm płyty główne MEG Z590 Unify

Niedawno miało miejsce specjalne wydarzenie medialne firmy MSI w Chinach, gdzie okazało się, że producent szykuje na rynek kilka nowych sprzętów, wśród których znalazł się dysk Spantium i nowe płyty główne.

Dysk Spantium i płyty MEG Z590 Unify od MSI

Wspomniane produkty nie zostały jeszcze wprowadzone na rynek globalny, ale z pewnością na niego właśnie zmierzają. Zacznijmy może od samych płyt głównych MSI MEG Z590 Unify. Jednąz nich mamy już na rynku, a jest to MEG Z590I Unify Mini-ITX, do której wkrótce dołączą większe modele w postaci MEG Z590 Unify i MEG Z590 Unify-X, bo już w standardowym formacie ATX. Te wyróżniają się sekcją 16+2, 8-warstwowym PCB, trzema złączami M.2 PCIe 4.0×4, 90 A układami DRMOS i Audio Boost 5.

Czytaj też: Nvidia zapowiada profesjonalne karty Ampere

Jako że te modele są przeznaczone dla overclockerów, to nic dziwnego, że Unify-X od Unify różni się tym, że posiada nie cztery, a dwa gniazda DDR4, które lepiej sprawdzają się przy podkręcaniu (momomo_us via TechPowerUp).

Czytaj też: Spire prezentuje zasilacze Eagleforce

Idąc dalej, MSI opkazało też nową serię wysokiej klasy dysków SSD M.2 NVMe Spatium, które mają być dostępne z wieloma radiatorami. Słusznie, bo do działania wykorzystają najnowsze PCI-Express 4.0 x4, więc pozwolą sobie na całe 7000 MB/s sekwencyjnego odczytu i 6900 MB/s sekwencyjnego zapisu, co zwykle powoduje spore problemy z temperaturami. Są dostępne w pojemnościach do 4 TB i korzystają z pamięci flash 3D TLC NAND.