WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Dzięki Huawei Facing Emotions osoby niewidome zobaczą emocje

Aplikacja Huawei Facing Emotions to jeden z ciekawszych programów, który pojawił się na rynku. Pomaga on osobom niedowidzącym albo niewidomym rozpoznać emocje swojego rozmówcy.

Jak to działa? Smartfon skanuje twarz osoby, z którą aktualnie toczy się rozmowa. Następnie jej emocje są rozpoznawane i przekładane na charakterystyczny dźwięk. Jest to możliwe dzięki sztucznej inteligencji wbudowanej w procesor Kirin 980 obecny w Huawei Mate 20 Pro. Całość odbywa się w czasie rzeczywistym i nie potrzebuje do tego połączenia z siecią. Aplikacja rozpoznaje siedem emocji: zdziwienie, smutek, radość, strach, niesmak, pogardę i złość. Dorota Haller, dyrektorka marketingu, komunikacji i digitalu w Huawei Consumer Business Group Polska, komentuje:

Facing Emotions to projekt, dzięki któremu chcemy przesunąć granicę wykorzystania telefonów w codziennym życiu. Wykorzystujemy innowacyjną technologię sztucznej inteligencji drzemiącą w procesorze mobilnym Kirin 980 i tworzymy aplikację, która osobom z dysfunkcją wzroku pozwala doświadczyć nowych emocji. Dzieję się to dzięki kreatywnej pracy wielu ludzi z różnych dziedzin, m. in. muzyków, designerów, a także dzięki ogromnemu wsparciu osób niewidomych i Polskiego Związku Niewidomych.

Huawei Facing Emotions powstało przy współpracy ze społecznością osób niewidomych i organizacji pozarządowych. Kluczowi byli niewidomi testerzy, którzy byli zaangażowani w każdy etap tworzenia appki. Huawei Facing Emotions jest dostępna w AppGallery oraz w Google Play. Działa ona tylko i wyłącznie na smartfonie Mate 20 Pro.

Czytaj też: „Wyczyść historię” jeszcze przez pewien czas nie pojawi się na Facebooku

Źródło: Materiały prasowe