Dzięki tej koszulce dogadasz się w każdym kraju bez znajomości języka

T-shirt od Iconspeak zawiera kilkadziesiąt piktogramów, które ułatwią podróżowanie zagranicą, szczególnie w krajach, w których nasze umiejętności językowe są bliskie zeru.

Jeśli chodzi o prostotę a zarazem innowacyjność pomysłu, Iconspeak plasuje się w ścisłej czołówce. Pomysł zrodził się w umysłach autorów, gdy ci odbywali motocyklową wyprawę po Wietnamie. Gdy pojazd jednego z nich uległ awarii, jego naprawa okazała się nie lada wyzwaniem. Głównie z powodu utrudnionej komunikacji z tubylcami, która ostatecznie zakończyła się sukcesem dzięki wykorzystaniu – jakże inaczej – gestykulacji.

Po powrocie do domu ludzie z Iconspeak stworzyli koszulkę zawierającą czterdzieści podstawowych symboli. Można z nich ułożyć proste zdania i z pewnością znacznie łatwiej przekazać konkretne informacje. Skompletowanie obrazków nie było łatwe, biorąc pod uwagę ograniczoną powierzchnię, ich przekaz a także fakt, iż niektóre mogłyby być uznane w różnych rejonach świata za obraźliwe.

Obecnie T-shirt można zakupić na oficjalnej stronie, a jego cena wynosi 33 dolary. Taki wydatek wydaje się niezłym pomysłem, biorąc pod uwagę wszechstronność rozwiązania zaproponowanego przez Iconspeak.

[Źródło i grafika: digitaltrends.com]