Reklama
aplikuj.pl

Dzień Bezpiecznego Internetu razem z Samsung. Dołącz do webinaru i zgłoś swoją inicjatywę

Dzień Bezpiecznego Internetu razem z Samsung: dołącz do webinaru i zgłoś swoją inicjatywę

Już drugi rok z rzędu Samsung został partnerem Dnia Bezpiecznego Internetu, inicjatywy podejmowanej przez Komisję Europejską. Ma ona na celu propagowanie i inicjowanie działań w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego. W ramach programu CyfrOFFy kONtakt organizowany jest webinar dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz konkurs zachęcający do podejmowania inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa cyfrowego.

Ideą wydarzenia pod hasłem #Działajmyrazem jest promowanie wiedzy i dobrych praktyk z zakresu bezpieczeństwa w sieci dzieci i młodzieży oraz budowanie świadomości użytkowników w zakresie mądrego korzystania z Internetu, w tym rodziców, nauczycieli i edukatorów.

Choć 19. edycja Dnia Bezpiecznego Internetu odbywała się wczoraj, to dziś, 9 lutego, o godzinie 17:00 organizowany jest specjalny webinar pt. „Offline i online z CyfrOFFym kONtaktem. Jak włączyć się do obchodów DBI z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym?”. Wydarzenie kierowane jest głównie do nauczycieli edukacji wczesnoszkolej i przedszkolnej, a także do rodziców dzieci w takim wieku. Spotkanie poprowadzą wykwalifikowani trenerzy edukacyjni – Iwona Brzózka-Złotnicka oraz Krzysztof Jaworski, a uczestnicy będą mogli dowiedzieć się od nich wielu ciekawych informacji dotyczących edukacji cyfrowej dzieci. Trenerzy podpowiedzą, jak wspierać dziecko w jego pierwszych krokach w cyfrowym świecie, jak uczyć je relacji z innymi, zarówno w sieci jak i poza nią. Dotyczy to nie tylko rzeczy, które można wdrożyć w procesie nauczania, ale też tych, które rodzice będą mogli podejmować w domu.

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, Samsung wraz z organizatorami (NASK i Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę) zachęca również inne instytucje – placówki edukacyjne, organizacje pozarządowe, a także biblioteki – do organizowania własnych inicjatyw w ramach DBI. Takich inicjatyw z roku na rok tylko przybywa. Wydarzenia można organizować w wybranym przez siebie terminie od początku lutego do końca marca 2022 r. Najbardziej aktywne placówki mogą liczyć na nagrody rzeczowe, takie jak elektroniczny flipchart Samsung Flip 2.0 (I miejsce). Zgłoszenia można nadsyłać tutaj.