Reklama

E-hulajnogi Scoot911 na ulicach Warszawy

Warszawa Scoot911, e-hulajnogi Scoot911

Na ulicach Warszawy pojawiły się nowe hulajnogi elektryczne Scoot911. Jak wygląda oferta firmy na tle konkurencji?

Scoot911 udostępnił na razie łącznie 100 hulajnóg elektrycznych. Do wejścia do Warszawy firmę zachęciły sukcesy w Sztokholmie, Wilnie, Rydze czy Abu Zabi. Celem Scoot911 jest zwiększenie w 2020 roku ilości hulajnóg na drogach do 20 tysięcy i tym samym wskoczenie do czołówki europejskich firm.

Czytaj też: Jakie płyty Z490 szykuje ASRock?

Nowe hulajnogi wyróżniają się zasięgiem aż do 65 km. Dzięki specjalnej konstrukcji użytkownicy będą lepiej widoczni w nocy i w dzień. Rozpocząć jazdę i ją zakończyć można tylko w miejscach wskazanych w aplikacji, ale firma mówi o sporym pokryciu Warszawy.

Ricardas Sukys, CEO Scoot911, mówi:

Hulajnogi elektryczne są narzędziem rozwoju mobilności w mieście i odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, którzy chcą podróżować na krótkie odległości w wygodny, bezpieczny i przyjazny dla środowiska sposób. Ułatwiają dotarcie do celu i są najszybszym sposobem pokonania krótszych tras. Używane odpowiedzialnie, nie tylko pomagają oszczędzać czas, ale także chronią środowisko. Zachęcamy do odpowiedzialnej jazdy, dlatego uprzejmie prosimy naszych klientów o jazdę pojazdami Scoot911 po ścieżkach rowerowych, zmniejszenie prędkości na chodnikach i pozostawianie hulajnogi w taki sposób, aby nie przeszkadzać innym użytkownikom dróg. Chcielibyśmy również potwierdzić, że e-hulajnoga jest obecnie najbardziej bezpieczną formą transportu miastach w czasie kwarantanny. Nasi pracownicy dołożą wszelkich starań, aby utrzymać czystość i sterylność floty. Wnosimy nasze doświadczenia z innych dużych miast do Warszawy, z dużym szacunkiem dla miasta i jego mieszkańców. Chcemy stać się częścią lokalnego ekosystemu mobilności i tkanki miejskiej, co oczywiście wiąże się z bliską współpracą z władzami miasta. W przyszłości rozważamy uruchomienie

Opłata początkowa wynosi 2,50 zł a każda minuta kosztuje 50 groszy. W trakcie jazdy można chwilowo zablokować hulajnogę. Scoot911 wykorzystuje we swojej flocie zmodyfikowane urządzenia Segway MAX o maksymalnej prędkości 25 km/h.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News