EA Access na PlayStation 4 może jednak nie być tylko pragnieniem fanów konsoli. Wkrótce marzenia mogą się ziścić.

PlayStation 4 na ten moment umożliwia korzystanie z dwóch abonamentów. Pierwszy to PlayStation Plus, który „daje” nam dwie gry miesięcznie na PS4, a drugi to PlayStation Now. PS Now umożliwia streamownie gier z PlayStation 3 oraz pobieranie biblioteki gier PS4 na konsolę.

Czytaj też: Emulator PlayStation 3 robi postępy – nowe wideo prezentuje poprawki

Konkurencja w postaci Microsoftu oferuje za to Xbox Game Pass, dzięki któremu mamy dostęp do parudziesięciu tytułów na Xboksa One. Jest jeszcze EA Access, który jest abonamentem pozwalającym na dostęp do gier Electronic Arts. Według jedynych danych, które były nam udostępniane – EA Access jest popularniejsze niż Xbox Game Pass.

EA Access miał nigdy nie trafić na konsolę Sony. Firma uznawała wtedy, że nie jest to oferta odpowiednia dla posiadaczy konsoli PlayStation 4. Electronic Arts później informowało jeszcze, że zamierza dotrzeć na kolejne platformy, ale potem temat ucichł. Zdaje się jednak, że teraz sprawa wróciła.

Pewien posiadacz PlayStation 4 wrzucił do sieci zdjęcie brazylijskiego PlayStation Store, w którym pojawiła się ikonka z EA Access. Grafika została za to udostępniona na reddicie przez inną osobę i teraz ciężko jest dotrzeć do autora zdjęcia. Nie wiemy zatem czy to kolejny fake news czy też wpadka Sony?

Na jakiekolwiek informacje raczej musimy czekać do imprezy EA Play. W abonamencie Electronic Arts znajdują się również gry dostępne dzięki kompatybilności wstecznej, ale nie wydaje się, aby nagle Sony uruchomiło taką funkcję PlayStation 4.

Czytaj też: Plany Bethesdy na tegoroczne E3 są nadal owiane tajemnicą

Źródło: playstationlifestyle.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!