W mytaxi pojawiła się nowa klasa usług – Eco. Wybierając ją otrzymacie taksówkę z silnikiem przyjaznym dla środowiska. Samochody możecie też poznać po logotypie firmy w kolorze zielonym.

Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce, mówi:

Obecnie już 30 taksówek elektrycznych mytaxi jeździ po ulicach w stolicy. Staramy się systematycznie powiększać tę liczbę, choć przeszkodę stanowi nadal niewystarczająco rozwinięta infrastruktura ładowania tych aut na mieście. Samochody hybrydowe w Warszawie stanowią natomiast 22% aktywnie jeżdżącej w mytaxi floty. Większość z nich to hybrydowe Toyoty, które cieszą się wśród kierowców bardzo dobrą opinią ze względu na niskie spalanie i bezawaryjność.

mytaxi, eco mytaxi, ekologiczna taksówka, ekologiczna taksówka mytaxi, kalsa eco mytaxi,

Dzięki popularyzacji ekologicznych taksówek możliwa jest walka ze smogiem. Warszawa określana jest europejską stolicą smogu i trzeba robić wszystko, aby w przyszłości to zmienić. Krzysztof Urban dodaje jeszcze:

Kierowcy mytaxi dziennie realizują średnio 10-15 kursów. Oznacza to, że dzięki jednej taksówce, na ulicach miast i publicznych parkingach jest nawet o 15 aut prywatnych mniej. Jeśli pomnożymy tę liczbę przez 11 tys. licencjonowanych taksówek w Warszawie, widzimy jak skuteczną alternatywą dla środowiska miejskiego i rozwiązaniem dla osób przyzwyczajonych do podróżowania autem osobowym mogą być taksówki. Dodatkowo, w Warszawie dostępna jest opcja mytaxi match, czyli współdzielenia taksówki dla osób jadących w podobnym kierunku, co jest kolejną oszczędnością miejsca na drodze. Wprowadzając nową Klasę Usługi „Eco” w aplikacji mytaxi, dajemy naszym pasażerom pewność, że odbierze ich ekologiczna taksówka z napędem elektrycznym lub hybrydowym, które nie generują aż tak wysokiego natężenia spalin na ulicach.

Aby zamówić taksówkę Eco wystarczy, po wpisaniu adresu docelowego, wybrać odpowiednią opcję wśród klas usług. Nie ma więc z tym żadnego problemu.

Czytaj też: Wyciekły maile rzucające nowe światło na spór pomiędzy Apple a Qualcommem

Źródło: Materiały prasowe

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej