WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Ekonomia Battlefield 5 oparta o „kompanie”

Electronic Arts oraz DICE postanowiły wytłumaczyć na czym polegać ma ekonomia gry Battlefield 5. „Kompanie” będą tutaj bardzo ważnym elementem.

DICE i EA ostrożnie przedstawiają kolejne elementy swojej produkcji. Gra zaliczyła już wystarczająco dużo potknięć i każde kolejne może zrujnować markę. Jak zatem będzie wyglądać w grze element, który nie kojarzy się zbyt dobrze z Electronic Arts? W trakcie gry dzięki postępom odblokujemy nowe elementy kompanii. Dobrze rozwinięta kompania zapewni więcej opcji podczas tworzenia drużyny z innymi graczami – więcej sposobów na przystosowanie się, pokonanie wroga i zwycięstwo. Czas spędzony w Battlefield V reprezentowany jest przez rangi w pięciu kategoriach: kariera, klasa, broń, pojazd i rozdział. Awansowanie w każdej kategorii zapewni elementy przydatne w rozgrywce oraz kosmetyczne. Elementy przydatne w rozgrywce to np. broń, pojazdy i części broni. Przedmioty kosmetyczne to np. skórki na broń oraz sprzęt zmieniający wygląd żołnierza.

W miarę postępów w Battlefield V gracze zdobywać będą kasę kompanii. Dzięki kasie kompanii możliwe stanie się zdobycie przedmiotów spoza podstawowych ścieżek postępu, co pozwoli jeszcze bardziej rozwinąć i spersonalizować swoją kompanię. Za kasę kompanii możliwe będzie również odblokowanie nowych opcji specjalizacji broni i pojazdów. Może też posłużyć do zdobycia przedmiotów kosmetycznych, takich jak kurtki, maskowanie twarzy i skórki na broń. W dniu premiery będą dostępne przedmioty kosmetyczne dla żołnierzy i broni. Przedmioty kosmetyczne dla pojazdów pojawią się w pierwszym rozdziale Teatrów Wojny. Kasę kompanii można zdobywać wraz z postępami w karierze, wykonując codzienne rozkazy i niektóre zadania specjalne.

Nie zabraknie również waluty dostępnej za prawdziwe pieniądze. Waluta Battlefield pozwoli kupić pewne przedmioty kosmetyczne. Jak się jednak okazuje, waluta Bf nie będzie dostępna w dniu premiery gry. DICE argumentuje to chęcią sprawienia, aby graczy poznali zasady panujące w grze. Taka waluta „premium” od razu może zdenerwować część graczy. Jak jednak zaznaczają twórcy:

Zbalansowana rozgrywka typu kamień – papier – nożyce od zawsze była kluczowym elementem serii Battlefield, dlatego uważamy, że prawdziwe pieniądze nie powinny umożliwiać graczom „kupowania” zwycięstwa czy przewagi w grze.

Pożyjemy, zobaczymy.

Czytaj też: Moder Soulcalibur VI rozebrał kobiece postacie

Źródło: wccftech.com, ea.com