Reklama
aplikuj.pl

Elektryczna hulajnoga Mantour X trzyma pion nawet po złożeniu

Elektryczna hulajnoga, Mantour X, hulajnoga Mantour X, elektryczna hulajnoga, hulajnoga na Kickstarterze

Na pierwszy rzut oka Mantour X od FlowDot wygląda jak wiele innych kompaktowych składanych elektrycznych hulajnóg, ale zachwyca przynajmniej jednym.

Po złożeniu do wymiarów 80, 3 x 13,7 x 18 cm i włączeniu trybu śledzenia, Mantour X za sprawą niestandardowego algorytmu stoi prosto, utrzymując w pionie całe 7,3 kilograma. Dzięki temu można toczyć go obok siebie z zaledwie ułamkiem wysiłku, a odpowiedzialny za niego zespół projektowy twierdzi, że użytkownicy mogą rozłożyć go i ruszyć w drogę w poniżej 5 sekund.

Przyspieszenie sprowadza się do tradycyjnej dźwigni na kciuk na lewym uchwycie, podczas gdy po prawej stronie znajduje się przełącznik hamowania elektrycznego i przycisk wyboru trybu. Dodatkową siłę hamowania zapewnia tradycyjny, fizyczny hamulec z tyłu. Na górze regulowanej kolumny kierownicy znajduje się wyświetlacz LED, który pokazuje informacje o podróży, takie jak prędkość i poziom naładowania baterii.

240-W silnik w przedniej piaście zapewnia prędkość maksymalną 20 km/h, podczas gdy akumulator powinien wystarczać na przejechanie do 20 kilometrów po czterech godzinach ładowania.

W kwestii pozostałych szczegółów warto wspomnieć o świetle LED na kierownicy, certyfikacie odporności IP54 i braku zawieszenia. Mantour X zmierza dopiero do produkcji na Kickstarterze w cenie około 320 dolarów za hulajnogę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wysyłka rozpocznie się w marcu 2020 roku.