Reklama
aplikuj.pl

Pierwsza elektryczna Kia EV6 na zwiastunie

Pierwsza elektryczna Kia, Kia EV6 na zwiastunie, Kia EV6

Co ciekawego ma do pokazania elektryczna Kia EV6 na zwiastunie, którego właśnie ujawnił producent? Sprawę warto śledzić, bo ten model jest dla Kii szalenie ważny.

Kia EV6 na zwiastunie

Doskonale wiemy, że pierwszy samochód Kii opracowany od podstaw jako model elektryczny, będzie bazował na platformie E-GMP firmy Hyundai, która napędza już Ioniqa 5. Chwalący się krótkimi zwisami EV6 będzie oferował więc podobne możliwości, ale w innym opakowaniu, bo w tym BEV Kia tchnęła swój najnowszy język projektowania.

Kia EV6 na zwiastunie pokazuje nam swoje crossoverowe korzenie i naleciałości z koncepcji Imagine z 2019 roku. Co najważniejsze, nie zdradza od razu, że należy do Kii, co jest dobrą wiadomością na tle odejścia od wcześniejszego języka projektowania i nie wygląda, jak trochę przerobiony Ioniq 5.

Ten film zwiastunowy ujawnia, że ​​Kia EV6 ma ładnie podzielone w klastry światła LED z przodu i z tyłu, które wykonują mały „taniec” za każdym razem, kiedy blokujemy/odblokowujemy samochód. Jeśli z kolei wierzyć brytyjskiej stronie Kia, EV6 będzie w stanie pokonać ponad 483 kilometrów na jednym ładowaniu, co z 10 do 80 procent zajmie tylko 18 minut, a do setki rozpędzi się w 3,5 sekundy.

Kia zaprezentuje model EV6 w pierwszym kwartale 2021 roku i wprowadzi go do sprzedaży latem tego roku.