Reklama
aplikuj.pl

Elektryczne pojazdy wojskowe coraz bliżej. 6,55 miliona dolarów na zelektryfikowaną skrzynię biegów

Elektryczne pojazdy wojskowe coraz bliżej, 6,55 miliona dolarów na zelektryfikowaną skrzynię biegów

Next Generation Electrified Transmission jest najnowszym produktem w portfolio Allison dla taktycznych naziemnych pojazdów bojowych. Wspominam o tym dlatego, że firma otrzymała właśnie kontrakt o wartości 6,55 mln dolarów od US Army Ground Vehicle Systems Center na zaprojektowanie, opracowanie i przetestowanie elektrycznego podsystemu hybrydowego dla opancerzonych pojazdów bojowych ze swoim dziełem.

Firma Allison rozwija swoją zelektryfikowaną skrzynię biegów

Wspomniana „zelektryfikowana skrzynia biegów nowej generacji” obejmuje 220-kilowatowy silnik elektryczny i powiązany z nim falownik do zasilania pojazdu w pojedynkę i wspomagania głównego (spalinowego) silnika. Poza generowaniem energii dla rozwoju możliwości systemów pomocniczych, takie rozwiązanie napędowe zapewnia wyższą wydajność, efektywność, niższed zużycie paliwa oraz mniejszą sygnaturę termiczną i akustyczną.

Czytaj też: Bombowce B-2 sięgną po manewrujące pociski stealth JASSM-ER

Zelektryfikowana skrzynia biegów następnej generacji pozwala na znacznie więcej niż tylko wytwarzanie energii. Nasza technologia zapewni elektryczny napęd hybrydowy wykorzystujący mieszany moment obrotowy, który zapewni najwyższą wydajność lub prawdziwą cichą mobilność po wyłączeniu silnika spalinowego

– powiedział Dana Pittard, wiceprezes ds. programów obronnych w Allison Transmission.

Dzięki zelektryfikowanej przekładni następnej generacji, Allison przewiduje spełnienie wymagań w szerokim spektrum zastosowań, a w tym na rynku opcjonalnie załogowych pojazdów bojowych armii amerykańskiej (OMFV) i głównych czołgów bojowych w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.