Reklama

X Mobility wpadło na rynek elektrycznej mobilności z budżetowymi modelami

X Mobility, pojazdy X Mobility, hulajnoga X Mobility

Na rosnącym rynku pojazdów elektrycznych pojawił się właśnie nowy gracz. Firma X Mobility z USA przygotowała aż trzy produkty, czyli elektryczny rower, hulajnogę i deskorolkę, ale w przyszłości planuje też parę elektrycznych motocykli.

Elektryczne pojazdy X Mobility

Zacznijmy może od elektrycznego roweru X Mobility H01, który przyjmuje postać składanego modelu z 350W silnikiem elektrycznym w tylnej piaście, rozpędzającego całość do 25 km/h. Sam w sobie jest prosty i nie oferuje specjalnych wodotrysków za cenę 869$, co tyczy się również małego, 187 Wh akumulatora zintegrowanego z ramą.

Czytaj też: Nowa hulajnoga elektryczna Fiata. Oto F500 F10 Cross

W przypadku hulajnogi X Mobility i1 za 599$, kupujący mogą liczyć na dosyć typowy wygląd, którego uzupełnia silnik o mocy 300 W i bateria o pojemności 270 Wh, czego połączenie rozpędza całość ponownie do 25 km/h. Najszybszą z tego trio jest więc deskorolka M1 za 539$, która wykorzystuje dwa silniki o mocy 300 Watów i 187 Wh akumulator, co rozpędza ją do 35 km/h.

Czytaj też: PentaLock pokazuje środkowy palec złodziejom rowerów

FIrma nie osiądzie jednak na laurach po tych premierach, bo już planuje wprowadzić nie tylko parę elektrycznych motocykli na rynek, ale też elektryczny motorower. Kolejno modele T1, T2 i Z1 są dopiero w powijakach, a przynajmniej tak możemy uważać, bo nie mamy szczegółów specyfikacji, czy daty premiery.