Reklama
aplikuj.pl

Elektryczne rowery Porsche zyskają na znaczeniu. Firma zainwestowała w Fazua

Elektryczne rowery Porsche, Porsche Fazua, Fazua, Porsche

Dowiedzieliśmy się, że znana przede wszystkim ze swoich wyjątkowych sportowych samochodów firma Porsche coraz poważniej taktuje rynek wspomaganych jednośladów. Ten niemiecki producent nie tylko wprowadził na rynek własną linię ebike, ale też wykupił pakiet akcji w Greyp (firmie skupiającej się na ebike premium) przed kilkoma miesiącami. Teraz jednak elektryczne rowery Porsche zyskały jeszcze większego kopa do rozwoju, jako że firma zainwestowała w Fazua.

Porsche zainwestowało w Fazua. To producent wyjątkowych systemów napędowych, które mogłyby wyróżnić elektryczne rowery Porsche na rynku

Chociaż na rynku ebike najbardziej znane firmy, które produkują silniki elektryczne, to Bafang, Bosch, Brose, czy Shimano, to wzrost zapotrzebowania na kompaktowe bezemisyjne jednostki napędowe zainteresował również te mniejsze firmy. Przykładem jednej z nich jest Fazua, która wyróżnia się na rynku poprzez projekt obejmujący demontowany pakiet, który obejmuje nie tylko zintegrowane akumulatory, ale też silnik pośredni, czyli ten przy korbach.

Czytaj też: Oscylujący na granicy prawa elektryczny rower Frikar firmy Podbike nadchodzi

Dzięki takiemu podejściu, elektryczne rowery z systemem Fazua mogą być wykorzystywane zarówno w wersji „wspomaganej”, jak i tradycyjnej bez problematycznego wzrostu wagi pojazdu. Najwyraźniej takie podejście spodobało się Porsche, które nabyło początkowo 20% udziałów w firmie za nieujawnioną kwotę z możliwością dokupienia dodatkowych w przyszłości, które dadzą Porsche większość udziałów w firmie.