Reklama

Elektryczne samochody Aston Martin nadchodzą… ale kiedy przybędą?

Silnik V6 Astona Martina zagrożony, Silnik V6 Astona Martina, V6 Astona Martina

Podczas wywiadu z serwisem The Financial Times, prezes Astona Martina, Lawrence Stroll wyjawił, kiedy będziemy mogli liczyć na elektryczne samochody Aston Martin.

Kiedy nadejdą Elektryczne samochody Aston Martin?

Obecny plan firmy Aston Martin na podbicie rynku obejmuje wprowadzenie do oferty szeregu nowych modeli oraz wersji tych istniejących. Rozwój oferty obejmie szereg różnych wariantów DBX, czyli pierwszego SUVa marki, a producent podobno planuje duet całkowicie nowych pojazdów elektrycznych.

Aston Martin Victor, Aston Martin, Victor, Aston Martin Victor u dealera

Wyjawił to wspomniany prezes Astona, potwierdzając, że dwa nowe modele o zerowej emisji trafią do produkcji w 2025 roku. Będzie to sportowe cacko i SUV, a ich korzenie najpewniej będą miały związek z technologią Mercedes-Benz, która obecnie posiada 20-procentowy udział w brytyjskiej firmie i udostępnia jej m.in. silniki benzynowe.

Aston Martin nadal nie ma dedykowanej platformy EV i elektrycznego układu napędowego, a współpraca z Mercedesem może być odpowiedzią na wszystkie jego problemy w perspektywie krótko- i średnioterminowej. Potwierdził to prezes, akcentując, jak ważne jest dla marki partnerstwo z Mercedesem.