WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Elektryczne Volvo XC40 z wyjątkowym systemem infotainment

Volvo właśnie szczegółowo opisało system informacyjno-rozrywkowy (infotainment), który trafi do nadchodzącego elektrycznego XC40. Tak – tego samego, który zostanie zaprezentowany w pełnej krasie w przyszłym tygodniu. 

Czytaj też: Programy rozwoju silników spalinowych Geely i Volvo zostaną połączone

Firma twierdzi, że system został zaprojektowany we współpracy z Google i oparto go na najpopularniejszym systemie na świecie. Właśnie tak, mowa o Androidzie, który oferuje „niespotykaną dotąd personalizację” i „wyższy poziom intuicyjności”, dzięki uprzejmości wbudowanych funkcji Google. W zestawie znajdują się funkcje map, asystenta i Sklepu internetowego giganta. Elektryczny mały SUV będzie dzięki temu pierwszym modelem Volvo, który może bezprzewodowo aktualizować oprogramowanie.

System jest zgodny ze sterowaniem głosowym, a oprogramowanie map Google będzie zapewniać aktualne informacje o ruchu drogowym oraz propozycje alternatywnych tras i stacji ładowania. Oprogramowanie poprawi także możliwości zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy samochodu (ADAS), zapewniając ograniczenie prędkości na żywo i ostrzeżenia o zagrożeniach.

Jak tu teraz przeżyją fanatycy systemu iOS, kiedy dowiedzą się, że w ich samochodzie znalazł się system Android?

Czytaj też: Podkręcenie Supra 2020 do 1000 KM nie jest proste

Źródło: Auto Express