WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Elektrycznego eFoldi Lite złożycie do wielkości walizki

Elektrycznego eFoldi Lite złożycie do wielkości walizki

Na Kickstartera wpadł właśnie elektryczny eFoldi Lite, czyli nowoczesny trójkołowiec, którego najważniejszą cechą ma być łatwość transportu. Jest to jednak produkt przeznaczony albo dla najmłodszych, albo tych, którzy odczuwają trudności z poruszaniem się i co ciekawe, jest następcą eFoldi sprzed trzech lat, ale mniejszym, lżejszym, szybszym i wytrzymalszym pod kątem baterii. 

Czytaj też: Naukowcy opracowali rewolucyjne okulary, które śledzą oczy i zapewniają autofocus

EFoldi Lite może pochwalić się elektrycznym silnikiem w piaście o mocy 180 W, którego napędza akumulator litowo-jonowy Panasonic. Takie połączenie zapewnia prędkość 6 km/h na odległość do 22 kilometrów, więc demonem prędkości to coś zdecydowanie nie jest. Nada się jednak do powolnego zwiedzana uliczek, czy galerii ze swoim promieniem skrętu wyznaczonym na jeden metr.

Buduje go głównie stop magnezu, który udziela się czemuś w rodzaju miniaturowej ramy rowerowej. Na nią składa się z kolei amortyzowany fotel z wysokim oparciem i miejscem na obie stopy, dwa koła z tyłu i jedno z przodu, które pełni również tradycyjną rolę koła sterowniczego. Korzystanie z eFoldi Lite nie powinno być również trudne, bo waży jedynie 15 kilogramów, ale poradzi sobie z pasażerem nawet o ciężarze 120 kilogramów. Zwalnianiem zajmuje się z kolei elektromagnetyczny układ hamulcowy, pełniący również rolę hamulca ręcznego.

Z eFoldi Lite właściciele nie powinni też mieć problemu na lotniskach, bo zdejmowalne tylne koła i akumulator zrzucają jego wagę do 12 kilogramów, a jego kształt nie powinien sprawiać problemu w ładowni. Zwłaszcza że można go złożyć do wymiarów 62 x 53 x 31 centymetrów, co robi z niego niewielką walizkę. Warto też dodać, że ten elektryczny trójkołowiec jest wodoodporny, choć pozbawiony świateł i dosyć drogi, bo po premierze ma kosztować ponad 3000 dolców. Teraz chętni mogą go zgarnąć za 1500$.

Czytaj też: Motorola P50 na nowym filmie promocyjnym

Źródło: New Atlas, Kickstarter