Reklama
aplikuj.pl

Elektryczny gokart z LEGO dla dorosłego faceta, bo czemu by nie

elektryczny gokart, gokart LEGO

Pozornie LEGO i gokarty brzmią, jak coś dla dzieci i młodzieży, ale każdy starszy facet wie, że kupno zarówno jednego, jak i drugiego, skończy się zabawą również dla niego.

Niejaki Matt Denton poszedł jednak krok dalej, łącząc LEGO i gokarty w swoim autorskim projekcie. Postanowił bowiem stworzyć zwyczajnej wielkości gokarta z LEGO, korzystając z drukarki 3D. Jak postanowił, tak zrobił, a cały proces uwiecznił na swoim kanale na YouTube.

Denton drukuje w 3D ponadwymiarowe bloki, używając różnych tworzyw PLA do różnych elementów tego gokarta. Postawił w nim na oczywisty wybór, czyli silnik elektryczny i choć ten jest mniej skomplikowany od spalinowego, to i tak wsadzenie do gokarta całego osprzętu wraz z układem hamulcowym, osiami i układem kierowniczym, to kawał ciężkiej roboty.

Czytaj też: Google zacznie płacić za treści wysokiej jakości

Powyżej obejrzycie upragnione testy tego gokarta Mk 1 Lego o wadze 40,2 kg, którego nazwa nie jest przypadkiem – twórca planuje bowiem ulepszanie tego modelu do finalnej, możliwie najlepszej formy. Zainteresowani powinni śledzić tę playlistę.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News