Reklama
aplikuj.pl

Elektryczny gravelbike Grail:ON z Niemiec. Zainteresowani?

Gravelbike, to nic innego, jak rower szutrowy, cieszący się swoją wszechstronnością, jako „szosówka na nieco bardziej wymagające, luźniejsze drogi”. Jego najnowszy elektryczny wariant, to Grail:ON firmy Canyon.

Firma Canyon dążyła do możliwie największej wszechstronności, zapewniając elektryczne wspomaganie modelowi, który jest elastyczny sam w sobie. Wszystko można jednak ulepszyć, a zwłaszcza cackiem pokroju elektrycznego silnika Bosch Performance Line CX czwartej generacji o 85 Nm momentu obrotowego na ustawieniu turbo.

Akumulator zauważycie zapewne na pierwszy rzut oka, bo to ta ładnie zintegrowana, możliwa do zdemontowania jednostka w dolnej rurze, która dzierży dumne 500 Wh energii. Tyle pozwoli na przejechanie do nawet 130 km na jednym ładowaniu przy zachowawczej jeździe.

Ten elektryczny gravelbike Grail:ON bazuje na 50-mm oponach Schwalbe G-One Bites, a jest to guma o dużej objętości, która pochłania niektóre nierówności w terenie, ale nie generuje wielkich oporów toczenia. Za wygodę odpowiada jednak najbardziej dwupoziomowa kierownica, umożliwiająca zastosowanie wielu chwytów.

Czytaj też: Dzięki takim wynalazkom robot kiedyś nie zmiażdży ci karku

Canyon Bicycles przygotowało całą masę wersji Grail:ON, których cena zaczyna się od 23699 zł do 28399 zł. Między nimi występują różnice w wadze (od 16,5 do 17,57 kg) i nie tylko. Najtańszy modelem jest Grail:ON CF 7 WMN, a najdroższym Grail:ON CF 8 eTap.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News