WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Kiedy zadebiutuje elektryczny Hummer? Nowy teaser to nowe informacje

Kiedy zadebiutuje elektryczny Hummer? Nowy teaser to nowe informacje

GMC ujawniło, że elektryczny Hummer zaliczy wielki powrót na rynek, debiutując już tej jesieni, aby rozpocząć produkcję okrągły rok później.

Hummer EV zostanie ujawniony w pełnej krasie podczas transmitowanego na żywo wydarzenia, ale z zapowiadającym się interesująco aspektem technologicznym, bo sam zapowiedź wspomina o wykorzystaniu AR i VR. Poniżej z kolei widzicie dwa teasery – wersji SUV i ciężarowej.

Czytaj też: Tesla Model X Performance pobiła rekord na ćwierć mili

Już teraz wiemy, że Hummer EV będzie miał ponad 1000 koni mechanicznych i będzie w stanie zaliczyć sprint do 96 kilometrów na godzinę w około trzy sekundy. Ogłoszenie wspomina również już teraz, że Hummer będzie w stanie osiągnąć „niezwykłe właściwości drogowe i terenowe”.

Układ napędowy będzie wykorzystywał nowe akumulatory Ultium firmy General Motor, które mogą obsługiwać pojemności od 50 kWh do 200 kWh. Ich możliwość ładowania na poziomie 2 i prądem stałym do 350 kilowatów powinna zapewnić dość szybkie ładowanie.

Czytaj też: Chcecie stworzyć swój elektrycznych samochód? Tesla pomoże

Rzut oka na stylizację ciężarówki wskazuje, że nie będzie jej brakować charakteru. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że jego nowoczesna kabina zawiera duże cyfrowe wyświetlacze wskaźników i systemu informacyjno-rozrywkowego. Hummer EV otrzyma również zdejmowane panele dachowe, które pozwolą pasażerom cieszyć się jazdą samochodem elektrycznym na świeżym powietrzu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News