Elektryczny pickup Alpha Wolf łączy klasykę z nowoczesnością

Elektryczny pickup Alpha Wolf, Elektryczny pickup, Alpha Wolf

Właśnie miała miejsce premiera kolejnego elektrycznego pickupa, którego można rezerwować, ale który nawet nie posiada daty premiery. Oto pickup Alpha Wolf!

Co ciekawego oferuje pickup Alpha Wolf?

Przed kilkoma godzinami pisaliśmy o elektrycznym pickupie Canoo, więc kolejna premiera samochodu tego samego typu nieco nas zaskoczyła. Jednak Alpha Wolf firmy Alpha Motor znacznie odbiega nie tylko od wspomnianego Canoo, ale też innych planowanych modeli, więc nie bez przyczyny przykuł naszą uwagę.

Alpha Wolf łączy klasyczne kształty i surowy wygląd retro z nowoczesnymi technologiami zarówno napędowymi, jak i tymi “wygodnickimi”, co podkreśla minimalistyczna kabina z dwoma wielkimi ekranami cyfrowymi. Oferuje tradycyjnie, jak to samochody typu BEV, bagażnik z przodu i platformę ładunkową z tyłu, jak również rozbudowane oświetlenie, klamki wpuszczone w nadwozie i dodatkowo wzmocnione zderzaki. Ciekawym jest dodatek zapewne opcjonalnego wielkiego panelu słonecznego na tyle.

Pod kątem napędu i ceny mowa o przedziale od 36000 do 46000 dolarów i konfiguracji z jednym silnikiem elektrycznym lub dwoma (kolejno napęd FWD, 4WD), co przekłada się na zasięg do 442 km na jednym ładowaniu i możliwość rozpędzenia do setki w 6,2 sekundy. Niestety nie wiemy, jakiej wersji dotyczą te dane.