Reklama
aplikuj.pl

Elektryczny pickup Ram 1500 z datą premiery

Elektryczny pickup Ram 1500, Ram 1500 BEV, data premiery Ram 1500

Firma Ram ogłosiła właśnie swój wielki plan co do elektryfikacji oferty, co pod skrzydłami koncernu Stellantis będzie dla niej ułatwione, dzięki m.in. sporym inwestycjom. Wśród tej rewolucji BEV znajdzie się też specjalny elektryczny pickup Ram 1500.

Niestety szczegóły na temat elektrycznego woła roboczego pokroju Cybertrucka Tesli, F-150 Lightning Forda, Hummera od GMC, czy R1T Rivian pozostają nieznane. Elektryczny pickup Ram 1500 będzie jednak zdecydowanie walczył ze wspomnianą czwórką, a to, w jakim stylu tego dokona, ujawnia nam zacieniony render z poniższego zwiastuna…

Czytaj też: Jaguar E-Type Unleashed, czyli nowoczesny 50-letni klasyk

… którego jasność można podbić, aby zauważyć więcej szczegółów:

Co pokazuje elektryczny pickup Ram 1500 na zwiastunie?

Na podstawie tego renderu widać, że elektryczny pickup Ram 1500 będzie elegancki i zupełnie odmienny od spalinowej wersji. Przejawia się to wysoką kratką tego, co może być wlotami powietrza, wąskimi elementami oświetleniowymi, podświetlanej nazwie producenta i dosyć niskim, przysadzistym oknom. Zapowiada się to ciekawie, co podkreślają słowa CEO marki, Mike Kovala, który uważa, że elektryczny pickup Ram 1500 nie pójdzie w ślady konkurencji, co zapewni mu unikalność.

Czytaj też: Hybrydowy Bentley Flying Spur, to druga najmocniejsza PHEV firmy

Nic dziwnego, bo na imprezę pickupów typu BEV spóźni się o dobre dwa lata, jako że wejdzie do produkcji dopiero w 2024 roku. To będzie jednak dopiero początek elektryfikacji oferty dla Ram, bo firma będzie elektryzowała dalej swoje modele, a w planach ma oferowanie w pełni elektrycznego wariantu większości swoich modeli do 2025 roku i wszystkich do 2030 roku.