Reklama

Elektryczny Polestar 2 doczekał się nowych wersji i pakietów

Elektryczny Polestar 2

Pierwszy całkowicie elektryczny model szwedzkiej marki sprzed roku doczekał się właśnie wielu nowości, a nawet nowych wersji. Co teraz oferuje elektryczny Polestar 2?

Elektryczny Polestar 2 w nowych smakach

Warto przypomnieć, że do tej pory Polestar 2 był oferowany wyłącznie w wersji Launch Edition z dwoma silnikami i zasięgiem 375 km na jednym ładowaniu. Ciągle ten model chełpi się swoim zrównoważonym rozwojem i ekologicznym podejściem do produkcji oraz wyposażenia/materiałów.

Czytaj też: Polestar 0 będzie wyjątkowym samochodem, bo na wskroś dobrym dla środowiska

Teraz Polestar będzie dostępny w trzech nowych wariantach w cenie wahającej się od 40000 do 60000 euro. W wersji standardowej z jednym silnikiem o mocy 224 KM i 330 momentu obrotowego oraz 64 kWh akumulatorem Polestar 2 chwali się zasięgiem do 440 km, który rośnie do 480 km w wersji Long Range z dwoma silnikami i wreszcie 540 km na jednym ładowaniu w Long Range z jednym silnikiem. Tym najbardziej zrywnym jest oczywiście drugi Polestar z mocą aż 408 KM i 660 Nm momentu obrotowego.

Czytaj też: Większość Polestar 2 musi udać się do serwisu. Marka Volvo zaliczyła wielką wtopę

Warto jednocześnie wspomnieć o ważnym pakiecie Plus Pack, który rozszerza zasięg za sprawą dodatku pompy ciepła (zwłaszcza zimą), podbija moc silników, zapewnia bardziej luksusowe wykończenie kabiny, dodatki technologiczne. Obok tego pakietu Polestar przewiduje też pakiet Pilot Pack z myślą o jeszcze lepszym wspomaganiu kierowcy i Performance Pack dla żądnych wydajności z dwusilnikowym Polestarem 2.