Elektryczny Polestar 3 przedefiniuje SUVy

Elektryczny Polestar 3, koncept Precept, Polestar 3, SUV Polestar, Polestar Percept Suv

W ostatnich miesiącach 2021 roku ma zadebiutować elektryczny Polestar 3 i lepiej zaznaczcie to w kalendarzu, bo ten SUV będzie zdecydowanie rewolucyjny.

W tym roku Polestar ujawnił swoją wspaniałą koncepcję Precept, twierdząc, że to zupełnie nowy język projektowania marki i „otwarcie drzwi” do nowych technologii (w dużej mierze pod względem bezpieczeństwa). Teraz wiemy dokładnie, kiedy ten nowy, ostry język projektowania zadebiutuje na modelu produkcyjnym.

W rozmowie z Maximilianem Missoni, kierownikiem projektu w firmie Polestar, serwis Motor1 dowiedział się, że uderzająca stylistyka koncepcji Precept zostanie przeniesiona na SUVa Polestar 3. O nim już dawno wiedzieliśmy, że nie będzie sedanem, a pierwszym SUVem marki.

Jak podobałby się Wam w tak odważnym wydaniu?

Czytaj też: Elektryczny Volkswagen dostanie świetny wyświetlacz HUD

Wśród zewnętrznych elementów konstrukcyjnych w koncepcie Precept wyróżnia się zwłaszcza przednia konsola „SmartZone”. To zasadniczo przezroczysty panel, w którym mieszczą się dwa czujniki radarowe i kamera wysokiej rozdzielczości. To prawdopodobnie trafi do Polestara 3, jak zresztą projekty świateł na tyle i przodzie, czy zaawansowana pod kątem cyfrowego wykończenia kabina.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News