WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Elektryczny Rapid Responder trafił na strażacką służbę

Firma Arcimoto w Oregonie zaprezentowała nowy wariant elektrycznego trójkołowca, który powstał z myślą o służbach ratowniczych i organach ścigania. Jednak przed wjechaniem do masowej produkcji w przyszłym roku Rapid Responder zostanie przetestowany w mieście Eugene i Eastvale. 

Obecnie mamy pewność, że Rapid Responder trafią do wyposażenia strażaków z Departamentu Strażniczego Eugene Springfield. Ich twórcy uważają, że niewielkie rozmiary tego trójkołowca, zwrotność i wysoki (oraz natychmiastowy) moment obrotowy zapewniany przez silnik elektryczny zapewniają kierowcy przewagę podczas przebijania się przez zatłoczone ulice. Ich bezemisyjne układy napędowe pomagają też miastom w osiągnięciu długoterminowych celów „bycia pro-ekologicznymi”. Z kolei szef straży pożarnej, która będzie mogła przetestować Rapid Responder twierdzi, że ten pojazd pozwoli jednostce obniżyć koszty operacji przy małych incydentach i na dodatek będzie hitem podczas corocznej parady.

W kwestii specyfikacji wiemy tyle, że Rapid Responder opiera się na tej samej platformie, co nadchodzący pojazd użytkowy Evergreen Fun. Możemy więc liczyć na maksymalną prędkości 120 km/h oraz zasięg około 160 kilometrów na jednym ładowaniu. Na pokładzie nowego trójkołowca Arcimoto nie mogło zabraknąć sprzętu ratowniczego, syren i migających świateł.

Czytaj też: Elektryczny zmodyfikowany SUV Audi e-tron zmierzył się ze stokiem narciarskim

Źródło: New Atlas