Reklama

W góry i do miasta, czyli elektryczny rower Patriot Pro

elektryczny rower Patriot Pro, Patriot Pro, ebike Patriot Pro

Powstający od 2018 roku elektryczny rower Patriot Pro jest nie lada kawałem dwukołowca od kalifornijskiej firmy Splach, która wrzuciła go na Indiegogo w cenie od 1899$.

Elektryczny rower Patriot Pro

Patriot Pro został zaprojektowany jako elektryczna hybryda rowerów miejskich i górskich, otrzymując sportową ramę z aluminium, która powstała specjalnie, aby „wytrzymać większe obciążenia” razem z rozbudowanym zawieszeniem. Mowa bowiem o regulowanym hydraulicznym sprzędzie na przodzie i pojedynczym amortyzatorem sprężynowym z tyłu.

Model ten jeździ na grubych oponach 26×3 cali, które zapewniają „maksymalny kontakt z drogami dla optymalnej przyczepności i stabilności”, a hamowanie zapewniają hamulce tarczowe z przodu i z tyłu. Na pokładzie nie zabrakło wyświetlacza LCD na kierownicy, czy zintegrowanego oświetlenia.

Jednak to, co w Patriot Pro jest najważniejsze, to układ napędowy składający się z 1500 W silnika elektrycznego w tylnej piaście, 7-biegowej przerzutce Shimano i 14,5 Ah akumulatora Samsunga.

Dzięki temu połączeniu elektryczny rower Patriot Pro rozpędza się do maksymalnie 50 km/h, pokonuje do 38-stopniowe wzniesienia i działa w pięciu trybach wspomagania pedałowania do 32 km/h, ale też z przepustnicą, zapewniającą napęd “na zawołanie”. Wszystko to waży aż 40 kg, ale zasięg po naładowaniu od 4 do 6 godzin pozwala na przejechanie do 45 km podczas zabawy przepustnicą i do 80 km przy trybie wspomagania.