Reklama
aplikuj.pl

Elektryczny rower do zadań specjalnych. W Volcon Brat trudno jednak dostrzec ebike

Elektryczny rower, Volcon Brat

Jeśli wierzyć teksańskiej firmie Volcon, jej czwarty ebike Brat jest rzeczywiście elektrycznym rowerem. Umówmy się jednak – nazwanie go tym mianem będzie dla wielu osób wręcz zbrodnią. Nie oznacza to jednak, że ten jednoślad z elektrycznym silnikiem i pedałami nie jest warty naszej uwagi – wręcz przeciwnie, co potwierdza fakt, że od razu przyciąga do siebie wzrok.

Volcon Brat to elektryczny rower o terenowym zacięciu

Elektryczny rower Volcon Brat jest już dostępny do kupienia za 2799 dolarów. Jest kierowany do klientów, którzy wprawdzie spędzają większość czasu na ulicach miast, ale zaliczają co jakiś czas wyprawy w teren. To zwłaszcza tam przydatny będzie 750-watowy silnik w tylnej piaście, którego zasila 750-Wh wymienny akumulator, gwarantujący do 112 km zasięgu. Spodziewamy się jednak, że taka wartość jest dostępna tylko na 1 z 4 dostępnych trybów wspomagania, z czego ostatni rozpędza ten jednoślad do 45 km/h.

Czytaj też: Macie tani elektryczny rower na zakupowym celowniku? Zainteresujcie się KBO Hurricane

Ten elektryczny dwukołowiec utrzymany w stylistyce retro dzierży hybrydowe 50-centymetrowe opony o 10 cm średnicy, które zostały zaprojektowane tak, aby były zdolne do jazdy w terenie, a jednocześnie utrzymywały niski opór toczenia na miejskich drogach i ścieżkach. Uzupełnieniem wyposażenia są tarczowe hamulce, rozbudowane oświetlenie LED, wyświetlacz na kierownicy, tradycyjne pedały i przerzutka na tyle, jak również dwupoziomowy system amortyzacji.