Reklama
aplikuj.pl

Elektryczny crossover Cadillac LYRIQ ujawniony

A więc oto i on, elektryczny SUV z crossoverowymi korzeniami LYRIQ, który może wreszcie godnie wprowadzić Cadillaca w erę elektrycznych samochodów.

Wchodząc w szczegóły wyjątkowości, Cadillac LYRIQ jest pierwszym całkowicie elektrycznym pojazdem marki i pierwszym ze wszystkich produktów GM, w którym zastosowano nową modułową platformę elektryczną, zasilaną akumulatorami Ultium o dużym zasięgu.

Wydajność i osiągi Cadillac LYRIQ ciągle tajemnicą

Według firmy 100-kilowatogodzinny akumulator LYRIQ zapewnia prawie 500 km zasięgu, choć na oficjalne testy (EPA, czy WLTP) trzeba jeszcze czekać. Wiemy też, że szybkie ładowanie prądem stałym o mocy ponad 150 kW będzie pewnikiem, ale jest też szansa na ładowanie w domu z mocą 19 kW.

Czytaj też: Aviar R67 czyli Mustang z elektrycznym sprzętem Tesli

LYRIQ będzie dostępny zarówno w standardowej konfiguracji z napędem na tylne koła, jak i w „wyczynowej”, czyli z napędem na wszystkie koła. Z akumulatorem Ultium umieszczonym nisko nad ziemią i rozłożeniem masy rzędu prawie 50/50, LYRIQ powinien również radzić sobie przyzwoicie pod kątem prowadzenia. Szczegóły dotyczące mocy i momentu obrotowego pozostają nieznane. Podobnie zresztą, jak osiągi.

Co z wyglądem LYRIQ?

Wizualnie LYRIQ nosi nowy język projektowy marki, który obejmuje unikalną „kratkę” z charakterystycznymi elementami oświetleniowymi, liczne otwory wentylacyjne w zderzaku i bardzo wąskie, pionowe reflektory. Cadillac mówi, że pokazany tutaj LYRIQ to prototyp, który jest zgodny z finalną wersją w około 85 procentach (via InsideEVs).

Wewnątrz LYRIQ znajduje się jeden z największych wyświetlaczy informacyjno-rozrywkowych na świecie. W grę wejdzie wyświetlacz LED o przekątnej 33 cali, który obejmuje większość deski rozdzielczej.

Data premiery LYRIQ i kolejne EV Cadillaca

Więcej o całkowicie elektrycznym Cadillacu Lyriq dowiemy się bliżej daty sprzedaży. Wstępnie oczekuje się, że LYRIQ trafi do sprzedaży pod koniec 2022 roku, a bardziej precyzyjny harmonogram nie został jeszcze ogłoszony. W ślad za nim pojawią się inne elektryczne modele, a w tym elektryczny Escalade i SYMBOLIQ.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News