WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Elektryczny SUV Cadillac Lyriq na najnowszym teaserze

Elektryczny SUV Cadillac Lyriq na najnowszym teaserze

Cadillac zaplanował oficjalną premierę swojego elektrycznego modelu Lyriq na 6 sierpnia bieżącego roku, więc od debiutu tego SUVa dzieli nas niespełna tydzień. Stąd najnowszy teaser.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy elektryczny SUV Cadillac Lyriq pojawia się w świetle reflektorów w ramach teaserów, bo wcześniej widzieliśmy m.in. jego zacienioną sylwetkę (wyżej). Tym jednak razem Cadillac postanowił wprawić nas w osłupienie swoim interesującym miejscem na port ładowania.

Czytaj też: Te elektryczne motocykle stworzono dla rolników. Teraz mogą trafić do wojska

Skrywający złącze ładowania panel znajduje się tuż za lewą oponą, pełniąc poniekąd w części rolę tylnej części przedniego Błotnika. Otwiera się z kolei do przodu, zachodząc nieco na oponę i ukazując samo złącze okraszone delikatnym oświetleniem. Nie wiemy, czy ta osłona jest otwierana elektrycznie, czy mechanicznie.

Znajdujące się nad portem światło do jazdy dziennej sugeruje jednak, że ta osłona nie przesuwa się tak po prostu na bok, bo najpierw trzeba ją przyciągnąć do siebie. To można zrealizować, jak wspomnieliśmy, elektronicznym mechanizmem albo system zapadek. Wtedy naciśnięcie panelu sprawi, że ten odskoczy i wtedy jego przesunięcie w bok będzie możliwe.

Czytaj też: Rywal Modelu 3 Tesli, Xpeng P7 zapodał niezłą grę świateł

Nowy zwiastun modelu Lyriq ujawnia też same felgi z aerodynamicznym zacięciem, które ozdabiają błyszczące czarne wstawki z metalu lub włókna węglowego. Pozostałych szczegółów na temat tego elektrycznego SUVa Cadillaca nie znamy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News