WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Elektryczny SUV Entranze od GAC Motor

Chiński GAC Motors podczas imprezy w Detroit zaprezentował jeden ze swoich pierwszych projektów koncepcyjnych na elektryczny samochód ze swojego studia w Kaliforni. Przy swoim Entranze poszedł w zdobywające coraz większą popularność SUVy.

Rodzinny aspekt został więc solidnie wyeksploatowany, co widać m.in. po przestronnym wnętrzu, oferującym aż siedem miejsc siedzących, podzielonych na trzy rzędy. Samym projektem wnętrza zajął się Pontus Fontaeus, który ma spory bagaż doświadczeń, zaczerpniętych z wielu lat pracy dla Ferrari i Land Rovera.

Nowatorskość Entranze widać też na futurystycznym nadwoziu, które wyróżnia się projektem „inside-out”. To oznacza mniej więcej tyle, że drzwi są otwierane przez przesunięcie ich w bok. Sama konstrukcja nie obiega od sportowego charakteru nastawionego na jak najlepszą aerodynamikę, a skrócona maska i nieco bardziej płaski tył zapewnia kierowcy znacznie lepszą widoczność podczas wykonywania manewrów.

Po stronie dodatkowych funkcji Entranze może się pochwalić pełną albo połowiczną autonomię, system informacyjny typu head-up, system aktywacji poleceń głosowych oraz dwa ekrany informacyjno-rozrywkowe. Jeden oczywiście dla kierowcy, a drugi dla pasażerów z przodu. Nie mogło też zabraknąć wyrażenia chęci ochrony środowiska. Dlatego też aż 90% elementów wnętrza zostało wykonanych z ekologicznych materiałów, jak np. z korka.

Czytaj też: Elektryczny koncept IMs Nissana rozpieszcza pasażera na tylnym siedzeniu

Źródło: New Atlas