WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Ten elektryczny SUV Lucid Motors może oferować rekordowy zasięg

Ten elektryczny SUV Lucid Motors może oferować rekordowy zasięg

Co pokazuje nam prototyp elektrycznego SUVa firmy Lucid Motors? Przede wszystkim to, że powstaje tuż obok modelu Air, który zadebiutuje już za miesiąc.

Jeśli nie kojarzycie Lucid, to najważniejsze informacje o tej firmie sprowadzają się do tego, że jej elektryczny sedan Air zapowiada się na EV o najwyższym zasięgu na jednym ładowaniu (via Electrek).

Niestety na temat samego SUVa nie wiemy za wiele. Zdjęcia jednak sugerują, że firma nagrywała z jego udziałem film promocyjny, co wskazuje na to, że Lucid wyjawi tajemnicę swojego kolejnego modelu razem z premierą sedana Air (ten też był obecny na planie) już 9 września.

Czytaj też: W pełni elektryczny Genesis eG80 wyszpiegowany

Prototyp SUVa cieszy się w tym wydaniu relingami dachowymi, światłem tylnym, który rozciąga się na całej jego szerokości, szklanym dachem, chromowanymi wykończeniami oraz aerodynamicznymi felgami.

Jeśli o samą firmą chodzi, początkowo walcząca z problemami finansowymi, teraz Lucid Motors Lucid jest wspierana przez saudyjski fundusz majątkowy i zdołał zbudować ogromną fabrykę w Arizonie, aby ruszyć z produkcją swoich elektrycznych samochodów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News