Reklama
aplikuj.pl

Elektryczny Volkswagen ID.6 zakazanym owocem w Europie

Elektryczny Volkswagen ID.6

Dziś mamy dla Was najnowsze informacje o kolejnym BEV marki VW. Wedle raportu Automotive News elektryczny Volkswagen ID.6 zadebiutuje już wkrótce.

Elektryczny Volkswagen ID.6 wśród plotek

Ten siedmioosobowy elektryczny crossover najwidoczniej zakończył swoją fazę projektową i testową, a wedle najnowszych informacji zadebiutuje w formie produkcyjnej podczas kwietniowego pokazu samochodowego w Szanghaju. Będzie to więc miało miejsce całe dwa lata po tym, jak został zaprezentowany podczas tego samego wydarzenia, co koncepcja Volkswagen ID. Roomzz (zdjęcia), na której bazuje.

Wedle raportu niemiecki producent zaprezentuje na wystawie w Szanghaju dwie wersje EV – ID6 X i ID6 Cross. Oba będą produkowane przez dwie chińskie spółki joint venture firmy i będą sprzedawane w Chinach jako tańsze alternatywy Tesla Model X.

Jak powiedział Ralf Brandstaetter, dyrektor generalny marki VW:

Dzięki ID6 X i ID6 Cross zaprezentujemy na targach motoryzacyjnych w Szanghaju siedmioosobowego SUVa zaprojektowanego specjalnie na rynek chiński.

Automotive News uważa, że ID.6 może zostać wprowadzony również na rynek amerykański, co ponoć potwierdził rzecznik marki. Nie jest to wprawdzie pewne, ale to o premierze w Europie możemy zapomnieć. Nie będzie nam więc dane sprawdzić kolejnego członka rodziny ID Volkswagena, który będzie jeździł na platformie MEB.