Reklama

Elibriea, czyli supersamochód z Bliskiego Wschodu

Firma z Kataru ma zamiar ostro wkroczyć na rynek, prezentując wszystkim auto o futurystycznym wyglądzie i (zapewne) dość kosmicznej cenie. Jak na razie Elibriea jest widoczna na krótkim filmie.

Samochód zaprezentowano już na Qatar Motor Show, gdzie nie zrobił wielkiej furory ze względu na dość okrojone możliwości producentów, które ograniczyły się właściwie do pokazania ogólnego konceptu. Po Sieci krąży materiał ze wspomnianej prezentacji.

Materiały ukazujące Elibriea Equvallas przywodzą na myśl połączenie… batmobilu oraz samolotu F-117 Nighthawk. Poszycie wykonano za włókna węglowego, co przełożyło się na zminimalizowanie wagi pojazdu do ok. 1 tony. Pod maską znajduje się sześciocylindrowy silnik General Motors o mocy 800 koni mechanicznych.

Choć projekt wydaje się być we wczesnej fazie rozwoju, to według jego autorów zamówienia będą zbierane już w marcu. Z kolei w grudniu miałaby się rozpocząć budowa pierwszych egzemplarzy. Pokazanie niegotowego samochodu i chęć jego produkcji w niecały rok później wydaje się dość ambitnym zadaniem. Z drugiej strony, katarskie fundusze i ambitne zachcianki szejków też robią swoje.

[Źródło i grafika: digitaltrends.com]