WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Elitarne GeForce RTX z serii AORUS

Premiera nowych kart Nvidii jest już dawno za nami, ale do tej pory producenci niereferencyjnych wariantów skrywają swoje modele w tajemnicy. Przykładowo wczoraj światło dzienne ujrzały elitarne GeForce RTX z serii AORUS od Gigabyte.

Co ciekawe, ich zdjęcia pojawiały się w sieci od dawna, ale dopiero teraz producent zorganizował oficjalną prezentacje. W niej ujawnił oczywiście modele nowych kart z serii AORUS i wskazał na najważniejsze cechy, którymi te mogą się poszczycić. Tak więc, w ofercie Gigabyte znajdziemy już modele:

  • AORUS Geforce RTX 2080 Ti XTREME 11G
  • AORUS Geforce RTX 2080 Ti 11G
  • AORUS Geforce RTX 2080 XTREME 8G
  • AORUS Geforce RTX 2080 8G

Oczywiście nie liczcie na to, że te różnią się specjalnie od siebie. W każdym przypadku mamy do czynienia z wyselekcjonowanym GPU certyfikowanym przez proces sortowania „Gigabyte GPU Gauntlet”. Taki „odsiew” ma oczywiście aspekty wydajnościowe, ponieważ umożliwia producentowi wybranie najbardziej podatnych na OC rdzeni. Gigabyte wskazuje, że najważniejszymi elementami nowej odsłony serii AORUS jest: innowacyjne podświetlenie RGB, chłodzenie Windforce z trzema 100mm wentylatorami oraz siedem wyjść wideo.

Samo podświetlenie bazuje głównie na niezależnych od siebie okręgach wokół wentylatorów. Z kolei cała „innowacyjność” chłodzenia skupia się na jednym, osadzonym nieco głębiej wentylatorze, który obraca się w drugą stronę od pozostałych. Zapobiega to podobno turbulencjom i zwiększa możliwości rozpraszania ciepła. Wśród wyjść wideo znalazły się 3 złącza HDMI, 3 DisplayPort i jedno USB-C. To o dwa HDMI więcej w porównaniu do referencyjnej wersji RTXów. Całość dopełniają oczywiście składowe elementy Ultra Durable najwyższej jakości. W serii XTREME dorzucono ponadto do zestawu wspornik karty do obudowy.

Źródło: Guru3d
Zdjęcia: Gigabyte