Jeśli już tutaj zawitaliście, to z pewnością kojarzycie Elite Dangerous, czyli jednego ze zdecydowanie najbardziej rozbudowanych symulatorów kosmicznych w historii. Tamtejsza społeczność może i nie jest ogromna, ale przynajmniej oddana grze, twórcom i innym pilotom, co widać np. w tym, że tamtejsi gracze przygotowali akcję ratunkową dla statku, który utknął w kosmosie. Jednak przyszłość Elite Dangerous w 2019 roku nie będzie raczej pełna niespodzianek.

Od razu uspokajam wszystkich – nic złego nie stało się twórcom, czyli studiu Frontier Developments, które tak naprawdę ma z Elite Dangerous wielkie plany. Te skupiają się na ogromnej wręcz aktualizacji, która ma wprowadzić do gry nie tyle powiew, co istny zefir świeżości. Nie oznacza to też, że nie czekają nas mniejsze, bądź większe patche do dnia premiery tego wielkiego. Będzie on oczywiście płatny, choć gracze z dożywotnią przepustką otrzymają go za darmo.

Producent na ten moment nie jest gotowy, aby ujawnić wiele szczegółów na temat dodatku, ale jego plany na ten rok już znamy. W następnych miesiącach Frontier chce sprawić, aby Elite Dangerous było znacznie żywszym miejscem, co ma osiągnąć za pomocą nowych wydarzeń, działań, czy celów społecznościowych. Planuje też ułatwić nowym graczom wejście w ten świat.

Czytaj też: Elite Dangerous: Beyond – Chapter Four zaoferuje nowe atrakcje dla graczy

Źródło: PCGamer

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!