Reklama
aplikuj.pl

Elon Musk już wkrótce może stać się pierwszym bilionerem na świecie

Szpieg odrzutowca Muska, Elon Musk

Jeśli wierzyć przewidywaniom Tipalti Approve, w 2024 roku na Ziemi będzie żył co najmniej jeden bilioner: Elon Musk.

Założyciel SpaceX oraz dyrektor generalny Tesli prawdopodobnie stanie się pierwszym bilionerem na świecie. W badaniach poświęconych tej kwestii porównano roczną wartość netto najbogatszych ludzi. Celem było oszacowanie, kiedy osiągną oni wycenę jednego biliona dolarów na podstawie przeglądu średnich rocznych trendów wzrostu.

Czytaj też: SpaceX zastąpi Rosję dla OneWeb. Firma Elona Muska pomoże konkurencji

Musk już teraz nosi miano najbogatszego człowieka świata po tym, jak zrzucił z tronu dotychczasowego lidera, czyli Jeffa Bezosa, który utrzymywał się na pierwszym miejscu od października 2018 roku. W rankingu Bloomberg Billionaires Index, skupiającym 500 najbogatszych ludzi, oszacowano wartość netto Muska na 188,5 miliarda dolarów i była ona o 1,5 miliarda dolarów wyższa niż wartość Bezosa.

Elon Musk jest obecnie najbogatszym człowiekiem na świecie

Od 2017 roku majątek Muska wykazuje średni roczny wzrost o 129%, co potencjalnie może sprawić, że w ciągu zaledwie dwóch lat wejdzie on do klubu bilionerów, osiągając wartość netto 1,38 biliona dolarów do 2024 roku w wieku 52 lat. SpaceX generuje ogromne dochody, pobierając opłaty od klientów rządowych i prywatnych za wysyłanie różnych obiektów w kosmos, w tym satelitów, zaopatrzenia dla ISS oraz ludzi.

wynika z raportu

Czytaj też: Elon Musk: Dostaniesz 5000$, jeśli przestaniesz mnie śledzić. 19-latek odmówił

Bez względu na to, czy Muskowi faktycznie uda się zostać bilionerem, jedno jest pewne: jego wkład w funkcjonowanie świata jest ogromny. Mimo nierzadko kontrowersyjnych wypowiedzi południowoafrykański przedsiębiorca nieustannie dąży do napędzania postępu. Niedawno stwierdził między innymi, iż ludzie polecą na Marsa w 2029 roku.